Sprzeciw oświatowej „Solidarności” pod MEiN – 1 lipca 2021 r

W związku z brakiem realizacji postanowień Porozumienia z dnia 7 kwietnia 2019r. oraz niemożliwymi do zaakceptowania propozycjami zmian w systemie wynagrodzeń nauczycieli, w dniu 1 lipca 2021r. Krajowa Sekcja Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zorganizowała pikietę pod MEiN. Związkowcy oraz przedstawiciele solidaryzujących się z nimi grup zawodowych protestowali pod hasłami: „PODPISALIŚCIE – REALIZUJCIE! NAUCZYCIELI NIE OSZUKUJCIE!” oraz „OSTRZEGAMY, OSTRZEGAMY! PENSUM NIE ODDAMY”.

Wśród przedstawicieli różnych regionów Polski istotną siłę stanowili członkowie „Solidarności” z Pomorza, którzy przywieźli ze sobą banery, proporce, gwizdki i kołatki. Wraz ze związkowcami z regionu w pikiecie udział wzięli: Wojciech Książek – przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, Bożena Brauer – przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej POiW NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.

W trakcie pikiety głos zabrali Ryszard Proksa – przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i inni przedstawiciele Prezydium i Rady Krajowej Sekcji. W tym czasie związkowi negocjatorzy przekazali na ręce przedstawicieli MEiN petycję z postulatami. Jak zapowiedział przewodniczący Ryszard Proksa wyniki rozmów w MEiN zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

W przypadku dalszego braku prac nad realizacją Porozumienia z dnia 7 kwietnia 2019r. oraz prób wprowadzenia niekorzystnych dla pracowników zmian w statusie zawodowym nauczycieli związkowcy z oświatowej „Solidarności” zapowiedzieli kontynuację walki i podjęcie kolejnych form protestu w obronie swoich praw.

dania KS pikieta 1 lipca

fot. Iwona Puchalska, L.Dąbrowska.

© 2022 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.