Imprezy

Spotkanie noworoczne w bojowych nastrojach

W tym roku spotkanie noworoczne gdańskiej KM odbyło się 9 stycznia. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: ks. Kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki Św. Brygidy w Gdańsku, z-ca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, Pani  Ewa Sikorska-Trela Honorowa Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu 8 Wspaniałych oraz przewodniczący Rady Miasta Gdańska Piotr Gierszewski, Przewodniczący Komisji Edukacji RMG Andrzej Kowalczys. Władze związkowe reprezentowali: gospodarz miejsca, przewodniczący Regionu Gdańskiego Krzysztof Dośla oraz Przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania z siedzibą w Gdańsku Wojciech Książek. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli emerytowani działacze związkowi.

Obchody DEN 2018

Razem działamy, razem pracujemy, razem świętujemy, czyli Dzień Edukacji Narodowej w gdańskim Radissonie.

W piątek, 19 października 2018 r. zaproszeni goście- członkowie naszej oświatowej organizacji związkowej, w większości przewodniczący kół NSZZ Solidarność w placówkach oświatowych, spotkali się na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych powitała przewodnicząca Bożena Brauer, składając okolicznościowe życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty.

Obchody Dnia Edukacji 17.10.2014

Jak co roku spotkaliśmy się z okazji Dnia Edukacji Narodowej, tym razem w Hacjendzie, w gronie członków Komisji Międzyzakładowej, Przewodniczących Kół, członków Komisji Rewizyjnej, członków NSZZ „Solidarność".

Na corocznej, związkowej zabawie karnawałowej... 08.02.2014 r.

"Będzie, będzie zabawa
Będzie się działo
I znowu nocy będzie mało
Będzie głośno, będzie radośnie
Znów przetańczymy razem całą noc".
(Piersi - Bałkanica)

I tak było... na corocznej, związkowej zabawie karnawałowej, która odbyła się 08.02.2014 r. w restauracji ,,Czarna Perła''. Wzięło w niej udział ok. 160 członków i sympatyków oświatowej Solidarności.

Noworoczna zabawa dla dzieci w "Akwenie" 18.01.2014

Zima wokół czar roznosi
Śniegiem sypie w nasze oczy
Wiatrem wieje, mroźnym nieco
Tylko dzieci zeń się cieszą.

Rodzice powiedzieli mi, że jak będzie zima i śnieg, to pojedziemy na spotkanie z Mikołajem. I tak się stało - 18.01.2014 r. byliśmy w takiej dużej, pięknej sali, w której stała choinka i było tyle balonów... Tatuś powiedział, że to Akwen. Ale trudne słowo...

Noworoczne spotkanie w "Akwenie'' 15.01.2014

Coroczne spotkania naszej KM w styczniu mają odświętny charakter i gromadzą oprócz stałych członków wielu znamienitych gości. Tak było i tym razem, w środę 15 stycznia. Rok 2014 ogłoszony przez Oświatową "Solidarność" Rokiem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i uświęcony kanonizacją Jana Pawła II zapowiada się znakomicie i powinien ożywić w społeczeństwie polskim, a zwłaszcza w związkowcach pragnienie powrotu do najwyższych wartości. 

Święto Edukacji Narodowej w siedzibie NOT 19.10.2013

19 października nasza komisja uczciła obchody popularnego "Dnia Nauczyciela". Spotkanie w gdańskim NOT zgromadziło ok. 100 osób, obejmowało część oficjalną - podziękowania i gratulacje oraz część rozrywkową z występem "hiszpańskiego" zespołu jako punktem kulminacyjnym imprezy.

Zabawa choinkowa 02.02.2013

Cześć, tu Oskarek. W tym roku też byłem na zabawie choinkowej, ale tym razem miałem strójSpidermana - widzieliście mnie? Trochę się ukryłem... maskę kupiła mi babcia Ania, a pelerynkę uszyła druga babcia... Ania,ta od mamusi.

Zabawa karnawałowa 19.01.2013

"Możesz tańczyć, możesz pląsać
wspaniale się bawić
Widzisz tę dziewczynę, obserwuj scenę
zatrać się w Królowej Tańca..."
(Dancing Queen - ABBA).

Spotkanie noworoczne w sali "Akwen" 09.01.2013

9 stycznia spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia noworoczne i w świątecznej atmosferze podsumować miniony rok. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli: nasz Duszpasterz Ksiądz Krzysztof Nowak, Przewodniczący Komisji Edukacji Wojciech Błaszkowski oraz władze związkowe - Przewodniczący Zarządu Regionu Krzysztof Dośla i Przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty Wojciech Książek. Niestety kolejny raz czasu dla nas nie znalazła Pani Prezydent Ewa Kamińska. Staje się to już normą, że gdańskie władze oświatowe ignorują nasze zaproszenia.

Zabawa karnawałowa dla dzieci 28.01.2012

Jestem Oskarek, pamiętacie mnie?

"Przetańczyć z Tobą chcę całą noc..." 21.01.2012

Mieliśmy ku temu okazję, około 130 naszych członków i sympatyków spotkała się w sobotni wieczór 21.01.2012 r. w restauracji "Ołowianka", aby oddać się karnawałowej zabawie.

Spotkanie noworoczne w atmosferze bożonarodzeniowej 18.01.2012

18 stycznia w sali Akwen członkowie KM spotkali się, aby złożyć sobie życzenia noworoczne. Wśród gości był Przewodniczący ZR- Krzysztof Dośla, który oprócz życzeń przedstawił aktualną sytuację w regionie i najważniejsze problemy pracownicze związane m.in. z projektami reform zapowiedzianymi przez rząd. Natomiast Przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty - Wojciech Książek, życzył m.in. mądrych osób we władzach oświatowych.

© 2023 Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność'' w Gdańsku.

Please publish modules in offcanvas position.