MZD 25.03.2023 r.

W dniu 25 marca 2023r. o godzinie 10.00 odbyło się  Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Międzyzakładowej Organizacji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.

Najważniejszym punktem Zebrania były wybory nowego przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej.

Po otwarciu zebrania i dokonaniu niezbędnych formalności, Przewodnicząca Bożena Brauer wręczyła odznaki i podziękowania KSOiW NSZZ „Solidarność” przyznane za szczególne osiągnięcia w działalności związkowej. Wśród wyróżnionych byli zarówno przewodniczący kół, członkowie wyróżniający się pracą na rzecz związku jak i członkowie Prezydium KM oraz najbliżsi współpracownicy Przewodniczącej.

Ustępująca po 20 latach przewodnicząca Bożena Brauer przedstawiła sprawozdanie z działalności Komisji w mijającej kadencji. Następnie Komisja Rewizyjna przedstawiła swoje sprawozdanie, oceniając bardzo pozytywnie minioną kadencję KM.

Najbardziej wzruszającym momentem było pożegnanie Bożeny Brauer w imieniu Komisji Międzyzakładowej. Po długiej owacji delegaci odśpiewali „Sto lat” wręczono też przewodniczącej bukiet kwiatów i pamiątkową grafikę.

Kolejnym punktem posiedzenia były wybory nowego przewodniczącego. Zgłoszono  dwóch kandydatów: Piotra Gwita  i Iwonę Puchalską.

W pierwszej turze zdecydowaną większością głosów wygrała Iwona Puchalska zostając przewodniczącą KM na kadencję 2023-2028.

Następnie dokonano  wyboru  pozostałych członków KM. Wybrano też Komisję Rewizyjną oraz delegatów na walne Zebranie Delegatów Regionu Gdańskiego oraz na

Walne Zebranie Delegatów Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania. Wszystkie wybory rozstrzygnęły się pierwszej turze.

Nad prawidłowością wyborów czuwał Przewodniczący Regionu Gdańskiego Krzysztof Dośla, który podziękował delegatom i Przewodniczącej Bożenie Brauer za zaangażowanie w pracę związkową. Podziękowania i życzenia przekazał także Wojciech Książek – przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania.

Odznaki otrzymali :

Złote: