KM 13.12.2023

Dnia 13 grudnia 2023r., w sali Akwen obradowała Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Podczas spotkania poruszono ważne kwestie dotyczące spraw oświatowych i pracowniczych.  Omówiono projekt  Uchwały Rady Miasta Gdańska w sprawie przyjęcia regulaminu określającego rodzaje świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Gdańska oraz warunki i sposób ich przyznawania.  Przedstawiono także  projekt Regulaminu  ZFŚS  Emerytów i Rencistów ( negocjacje z GCUW) oraz zmiany   w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym.

Tematem, który wzbudził największe zainteresowanie była  akcja protestacyjna prowadzona przez naszą Komisję. Udział w niej mógł wziąć  każdy pracownik szkoły, bez względu na przynależność związkową, poprzez  złożenie  podpisu pod pismem, w którym   domagamy się podwyższenia środków na dodatki do wynagrodzeń zależne od Miasta. Zebraliśmy w ciągu kilku dni około 3 tys. podpisów.  Mamy  nadzieję, że akcja przyniesie zamierzony skutek i skłoni Miasto do rozpoczęcia  konstruktywnych rozmów już od początku 2024r.

Tradycyjnie na uroczystości, związane z wydarzeniami grudnia 1970r., zaprosiliśmy poczty sztandarowe z różnego typu szkół na godz. 10.00 w dniu 15 grudnia 2023r. pod  Pomnik Poległych Stoczniowców, a  na 16 grudnia 2023r. na główne  uroczystości  i  mszę  w kościele Św.  Brygidy o godzinie 17:00.

Ofertę szkoleń przedstawiła Alicja Połońska zapraszając na stronę www.solidarnosc.gda.pl/szkolenia/  gdzie można znaleźć propozycję szkoleń. Zgłoszenia prosimy kierować na adres biura Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Na zakończenie spotkania Przewodnicząca Iwona Puchalska złożyła życzenia wszystkim członkom  Związku.  Podziękowała za życzliwość , zrozumienie i wsparcie. Życzyła na nadchodzący świąteczny czas był okazją do wypoczynku w gronie rodziny a  cały nadchodzący   rok był pełen sukcesów i pomyśności..
Termin następnego spotkania to 10 stycznia 2024r.